Köszöntő

Kedves Olvasóm!

Nagy szeretettel köszöntelek oldalamon. Már régen tervezem, hogy elkezdem a sütős - főzős blogot, de mindig volt valami, ami miatt nem tettem meg.....de most gyermekeim "segítségével"végre elkezdem.

A konyhai ténykedés nem fáradtság számomra, hanem igazi kikapcsolódás. Szívesen kísérletezek az új ízekkel, de a magyaros, házias ételek állnak a igazán közel a szívemhez.

Remélem tetszeni fognak a receptek, amelyek közül jó néhány igazi "családi kincs". Igyekszem minél több receptet közzétenni, hogy sokan találjatok kedvetekre süti-főzni valót.

Jó nézelődést kívánok!

Gizus :)

2026. június 23., kedd

Pöttyös túrós süti

Már egy ideje a hűtőszekrényben pihent egy üveg szeder lekvár, ami hiába várakozott arra, hogy valaki kalácsra vagy kenyérre keni. Nem nézhettem tovább a lekvár hiábavaló várakozását. Kerestem egy olyan receptet, amibe fel tudtam használni. Gondoltam a pöttyös túrós sütiben méltó módon kerül felhasználásra. Szeretem ezt a sütit, mert egyszerű és gyorsan elkészíthető. A tészta hozzávalóit össze kell keverni, tepsibe tenni, majd túrókrémből és lekvárból kis halmokat tenni a tetejére.  Az egyszerű édes tésztát a pikáns lekvár és a krémes túró pöttyök teszik különlegessé. A sütemény nevét is ez a pöttyös forma adja.  


Hozzávalók:
Tésztához:
2 tojás
20 dkg kristálycukor
1 csomag vaníliás cukor
1 dl étolaj
2 dl tej
20 dkg rétesliszt
20 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
csipet só
Rakomány:
50 dkg túró
1 tojás
1 evőkanál gríz
4 evőkanál kristálycukor
1 csomag vaníliás cukor
4-5 evőkanál lekvár


Az egész tojásokat a kristály és vaníliás cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk az olajat, majd a tejet. A kétféle lisztet összekeverjük a csipetnyi sóval, a sütőporral és a tojásos keverékhez adjuk. A tésztát egy kb. 22x33 cm-es, sütőpapírral  bélelt tepsibe öntjük.
A túrót áttörjük, összekeverjük a tojással, a búzadarával, a cukorral, és diónyi halmokat teszünk a tészta tetejére. A lekvárból kis kupacokat teszünk a túró halmok közé. 
A tésztát 180 fokra előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt megsütjük.
Amikor kihűlt, felszeleteljük. Szerintem eléggé édes, és nem kell megszórni a tetejét porcukorral, de aki úgy szereti, nyugodtan szórja meg ízlése szerint.


Jó étvágyat kívánok hozzá!